Rozhledny v Bílých Karpatech

náhrávání mapy....

Jelenec

Jelenec Vrchol s výškou 925 m n. m. v Národní přírodní rezervaci Javořina. Na vrcholu se nachází vojenská věž, jejíž plošina leží 40 metrů nad zemí. Věž v minulosti sloužila jako tzv. vidová hláska Československé lidové armády. Nyní lze objekt turisticky využít jako rozhlednu.

rozhledna Drahy u Javorníku

rozhledna Drahy u Javorníku Dřevěná rozhledna stojící v lokalitě Drahy (někdy také "Vápenky", podle blízkého lomu) nedaleko obce Javorník. Rozhledna podle návrhu slovenské architekty Márii Serdahelyové je vysoká 20 metrů a zpřístupněna veřejnosti byla v roce 2009.

rozhledna Nad Vojanskú

rozhledna Nad Vojanskú Menší rozhledna stojící na úpatí kopce s výhledem směrem k nedaleké Bystřici pod Lopeníkem, vodní nádrži Ordějov a Bánovu. Rozhledna vysoká 13 metrů s vyhlídkovou plošinou ve výšce deseti metrů byla postavena v rámci projektu skupiny rozhleden, jehož cílem bylo zvýšit turistickou zajímavost mikroregionu Východní Slovácko.

rozhledna Travičná

rozhledna Travičná Rozhledna stojící v lokalitě Vrchy nedaleko obce Tvarožná Lhota u vrcholu kopce Travičná (380 m..n.m). Horní část objektu využívána pro šíření mobilního signálu v oblasti. Rozhledna byla postavena v roce 2000 jako vůbec první v Bilých Karpatech.

rozhledna Velký Lopeník

rozhledna Velký Lopeník Rozhledna z r. 2005 vybudovaná v místě původní rozhledny zničené v 70. letech 20. stol. Základní kámen nové rozhledny byl položen 23.6.2002 a výstavba probíhala v rámci přeshraniční spolupráce okolních obcí.

rozhledna Žalostiná

rozhledna Žalostiná Pouhých šest metrů vysoká rozhledna s nádherným výhledem na moravskou a slovenskou část západních Bílých Karpat. Rozhledná stojí na kótě Žalostiná (621 m..n.m.) nedaleko slovenské obce Vrbovce.